« Tagasi

Korstnapühkijate info

 Küttekolded korda ja korstnad puhtaks

Igal ühel on õigus ja võimalus panustada oma kodu turvalisusesse. Korras ja korrapäraselt hooldatud küttekolded annavad kindluse vihmasel sügispäeval ja talvel paukuva pakasega.

Eramajades võib kütteseadet puhastada ise, kuid iga viie aasta jooksul peab seal seadme üle vaatama ja puhastama kutseline korstnapühkija. Kortermajades ja ridaelamutes peab korstnat pühkima igal aastal kutseline korstnapühkija.

Pärast hooldustöid koostab korstnapühkija akti, kus on kirjas tehtud tööd ning korstnapühkija kutsetunnistuse number. Nii tellija kui korstnapühkija kirjutavad aktile alla. Akt tuleb kindlasti säilitada, et õnnetusjuhtumi korral kindlustushüvitise saamiseks saaks tõendada, et küttekolded olid hooldatud.

Korstnapühkija peab omama kutsetunnistust. Korstnapühkija tase näitab pädevust: tase 3- üksikelamud, suvilad, aiamajad, taluhooned ja väikeehitised; tase 4 ja 5- üksikelamud, suvilad, aiamajad, taluhooned ja väikeehitised + muud hooned, sh korterelamud.

Teavet korstnapühkija tellimise kohta saab küsida päästeala infotelefonilt 1524. Korstnapühkijate kontakte on võimalik leida ka lehelt www.korsten.ee maakondade kaupa.

Järvamaalt tegutsevad:

1

Leino Aasmets

tase 4

leinokorsten@hot.ee

55 285 12

2

Jaanus Heinsalu

tase 3

jaanus.heinsalu@mail.ee

58519639

3

Toomas Henk

tase 4

toomashenk@hot.ee

5188027

4

Koit Luts

tase 4

koitrobin2@hot.ee

55611040

5

Rein Rebane

tase 3

info@renore.ee

51904140

6

Reigo Sassiad

tase 3

reigo7940@gmail.com

56 897 147

7

Hannes Sepp

tase 4

Wolly10@hot.ee

56971041

 

Jõgevamaalt tegutsevad:

1

Ivar Feiman

tase 5

ivar@korsten.ee

5202249

2

Margus Nikitkin

tase 3

korstmar@gmail.com

5050040

3

Raul Raadla

tase 4

raul@altnurgakorsten.eu

5065678

4

Veiko Sarap

tase 3

veiko.sarap@gmail.com

56606272

5

Illar Schneider

tase 4

illar5@hot.ee

5294429

6

Tartu Tuli OÜ

tase 3;4;5

siim@tuleohutus24.ee

7305387

7

Joosep Tuvi

tase 3

joosep@korstnapuhastus.ee

53 301 841

 

Viljandimaalt tegutsevad:

1

Tõnis Ojamäe

tase 3

mulgikorsten@gmail.com

55 572 076

2

Martin Remmelgas

tase 4

martinremmelgas@gmail.com

56 692 491

3

Raul Ront

tase 4

Raul1966@hot.ee

58 197 703

4

Henno Sarv

tase 3

henno.sarv@gmail.com

51 12 511