LLRi portaalist www.llr.ee saab loomaomanik oma kiibistatud looma ise registrisse kanda ning tutvuda oma loomade andmetega, uuendada oma kontakte (telefon, e-post) ja looma aadressi, teavitada looma surmast. Portaali kasutamiseks on vajalik ID-kaart.

Lisaks saab portaalist tutvuda ka varjupaikades kodu-ootavate loomadega, lisada ise kuulutusi kadunud/leitud lemmikute kohta ning otsida registrist kiibinumbri järgi lemmiklooma. Registri kasutamisel tekkivate korduma kippuvate küsimustega saab tutvuda siit www.llr.ee/KKK

LLRi register on suurim üle-eestiline lemmikloomade register, mis koondab endasse nii Tallinna ja paljude teiste suuremate kui ka väiksemate omavalitsuste lemmikloomade ja varjupaiga loomade andmed. 

KUIDAS KANDA OMA LOOM LLRi REGISTRISSE?
1. Mine aadressile www.llr.ee
2. Logi sisse oma ID-kaardiga „E-teenindusse" (selle leiad kas lehe ülevalt paremalt või Avalehelt)
3. (Kui Sinu nimel on juba mõni lemmikloom, kuvatakse Sinu andmed ning selle all Sinu lemmiklooma andmed)
4. Uue lemmiklooma registreerimiseks palun vajuta sinisele „Registreerin uue kiibitud looma" nupule
5. Avaneb kohustuslik looma kiibi numbri kontroll, kus kontrollitakse ega sellise kiibiga looma pole juba registrisse kantud.
Palun sisesta lahtrisse oma looma kiibi number (see on 15-kohaline numbrikombinatsioon) ning vajuta „Kontrollin kiibi numbrit registrist" nupule.
6. Kui kiibi numbrit registris pole, siis avaneb looma registreerimisvorm. Täida lahtrid ning „Salvesta" andmed.
7. Kui loom on registrisse kantud, näed ta andmeid ka „Loomade nimekirjas"

NB! Portaal on mõeldud ainult loomaomanikele enda lemmikloomade registreerimiseks.

 

Hulkuvate loomade alast tegevust reguleerib: Loomakaitseseadus, Loomatauditõrje seadus, Veterinaarkorralduse seadus  ja Imavere valla koerte ja kasside pidamise eeskiri. Vastavalt seadusandlusele loetakse hulkuvateks loomadeks omaniku tegevuse või tegevusetuse tõttu järelevalveta jäänud loomad. Hulkuvate loomade alast tegevust korraldab kohalik omavalitsus. 

Hulkuvast loomast tuleb teada anda Imavere Vallavalitsusse telefonile: 389 7543. Loomade püüdmise korraldab omavalitsus. Leitud loomadest avaldatakse teave valla kodulehel .

 

Koerte ja kasside kiibistamisest ja registreerimisest!

 

Alates 1. juulist 2010 peavad Imavere vallas elavad koerad märgistusena kandma veterinaararsti poolt paigaldatud mikrokiipi, määruse kohaselt ei puuduta see nõue koeri, kes on registreeritud enne 1. jaanuari 2010 ning, kes kannavad märgistusena registreerimisnumbrit kaelarihmal. Kasside kiibistamine on soovituslik.

Kiibistamist saab teha veterinaari/ loomaarsti juures, kellel on selleks  olemas ettenähtud vahendid.